+90 216 491 34 00
+90 0552 491 34 00

Kimler İmplant Yaptırmalıdır?

Diş kaybı nedeni ile oluşmuş diş boşlukları, sizi hem estetik olarak rahatsız edecek hem de ağız sağlığınızı olumsuz etkiyecektir. Diş kayıplarının yerine protezler, köprüler ve diş implantları yapılarak bu boşluklar doldurulabilir. Diş implantı, eksik dişlerin yerini doldurmak için uygulanan en etkili, gelişmiş ve güvenilir seçenektir. Dental implant, eksik doğal dişin kök kısmının içine cerrahi yöntemle oturtulmuş yuvaya yapay bir taç vidalanarak takılmaktadır. Vidalama sisteminde insan vücuduna en uyumlu madde olduğu için titanyum kullanılır. İmplant üst ya da alt çeneye yerleştirilmektedir. İmplantın çene kemiğine tamamen kaynaşması için osseointegrasyon işlemi uygulanır ve daha güvenilir hale getirilir. İmplantın üzerine özel yapılan bir taç yerleştirilerek, diş boşluğu doldurulur ve doğal diş gibi görünerek işlevini yerine getirir. İmplant ağzınıza uyum sağlayarak, tam yerleşecek ve çene desteği sağlayacaktır.

Dental implantlar, çene kemiğinize cerrahi olarak gömülü olduğu için dişiniz sallanmaz ve hareket etmez. İmplant, normal diş kökü gibi davranacak ve yapay dişi sıkıca tutacaktır. Diş implantı, dişinizin yerini tutacağı için çenede kemik kaybını önleyerek, çene ve yüz şeklinizi destekleyecektir. Diş kökü olmayan çene kemiği kaybolduğu için yüzün daha yaşlı görünmesine neden olmaktadır.

Dental implantlar kimler için uygundur;

  • Ağız hijyenine özen gösterenler,

  • Çene hacmi sağlıklı olanlar,

  • Sağlıklı bireyler,

  • Sigara kullanmayanlar.

İmplantlar uzun ömürlüdür: İmplantlar, çene kemiğine yerleştirildikleri için sağlamdır ve kalıcı bir çözüm sağlar. Diğer kalıcı ya da çıkarılabilir protezlere kıyasla dayanıklıdır ve yıllarca kullanılabilir. İmplantların en çok tercih nedeni de uzun ömürlü olmalarıdır. Doğru bakım ile implantlarınızı ömür boyu kullanabilirsiniz.

Doğal dişleriniz arasında ayırt edilemez: İmplant da doğal dişleriniz gibi çene kemiğine sabitlenmiştir. İmplantın üzerine yerleştirilen yedek diş, diğer dişleriniz arasında fark edilmeden doğal görünecektir. Çiğnerken, ısırırken doğal bir diş gibi davranacak ve sorun yaşatmayacaktır. İmplantınız yerinden çıkarılmadığı için doğal dişiniz gibi fırçalayarak temizleyebilirsiniz. Sallanmadan sabit duracağı için yemek yerken ve konuşurken bir sorun yaşamazsınız.

Kemik kaybını önler: Bir diş bile çıkarıldığında tutunduğu çene kemiği erimeye başlayacaktır. Tedavi edilmezse yüzünüzde çökme ve çenenizde kırıklar oluşabilir. İmplantlar kemik yapınızı korur, çıkarılan diş nedeniyle oluşacak kemik kaybını önler. Dental implant, çene kemiğine kaynaşacağı için kemik kaybı sürecinin durdurulmasına yardımcı olur. İmplantın çene kemiğinize yerleştirilmesi ile kemik yapınız korunacak ve yüzünüzde çökme oluşmayacaktır. Başka hiçbir protez yöntemi bu avantajı size sağlayamaz. Kemik kaybı nedeniyle yaşayabileceğiniz konuşma ve çiğneme güçlükleri gibi sorunları da önleyecektir.

Bitişik dişlerde tahribat oluşmaz: Diğer dental protez tiplerinde, bitişik dişler zayıflayabilir. Dişinizde bulunan boşlukların doldurulması için köprü yapılması durumunda; köprü, bitişik sağlıklı dişlere tutturulur. Köprü, komşu dişlerin işlem görerek, aşırı stres ve yük binmesine neden olacaktır. Bu da zamanla gevşemeye ve kolayca çürümeye yol açar. Fakat dental implantlar bitişik dişlere tutunmaz ve tek başına diş boşluğunu doldurarak, onların zarar görmesine neden olmaz.

Özel bakım gerekmez: Protez dişlerin ağza uyum süreci zordur ve çoğu kişi takma dişlerinden memnun kalmaz; kayar ya da yemek yerken çıkarlar. Bu nedenle her gün yapıştırıcı kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Diş implantlarının bakımı çok kolaydır ve günlük ağız temizleme rutinleri ile hijyen sağlayabilirsiniz. İmplantlarınızı temizleme sırasında normal dişleriniz gibi fırçalamanız ve diş ipi kullanmanız yeterli olacaktır. Diş çürümelerinden etkilenmezler fakat dişeti hastalıklarına karşı normal dişiniz gibi implantlar da duyarlıdır.

Diş implantları, diğer diş protezi yöntemlerine göre birçok avantaj sunmaktadır. Doğru kullanıldıklarında başarı oranının % 95 olduğu tespit edilmiştir. Yaşam kalitenizi geliştirir ve ömür boyu kullanım imkanı sunar.

HIZLI RANDEVU

GÜVENİLİR TEDAVİ İLE MUTLU GÜLÜŞLER İÇİN BİZE ULAŞIN.

Randevu formumuzu doldurduğunuz takdirde sizinle çalışma saatlerimiz
içerisinde iletişime geçeçeğiz. Bizi aramak için: +90 (216) 491 34 00

Pzt. Sa. Çar. Per. ve Cuma 08:30 - 20:30
Cumartesi 10:00 - 18:00      Pazar. KAPALI

RANDEVU AL