+90 216 491 34 00
+90 0552 491 34 00

Gülüş Estetiği ile Estetik Bir Gülüşe Sahip Olun

Gülüş estetiği hakkında konuştuğumuzda, gülümsemenizin görünümünü etkileyen farklı özelliklerinden bahsediyoruz. Gülüş estetiği, dudak şekillendirme, diş beyazlatma, kaplamalar, kronlar ve köprülerle dişlerin restorasyonu, periodontal tedavi gibi bir veya daha fazla kozmetik diş hekimliği uygulaması ile hastalara doğal görünümlü, sağlıklı bir gülümseme sağlamak için tercih edilen çok yönlü bir süreçtir.

Gülüş estetiği şunları içerebilir:

Diş beyazlatma

Dişleri ve diş yapısını onarmak için diş restorasyonları

Dişleri yeniden şekillendirmek ve yeniden hizalamak için diş kaplamaları

Eksik dişleri değiştirmek, yüz hacmini ve çene yapısını geri kazandırmak için diş implantları, köprüler veya protezler kullanmak

Diş eti problemlerinin tedavisi veya aşırı diş eti görünümüne neden olan gülümsemenin düzeltilmesi

Eğri veya üst üste binen dişlerin ortodontik düzeltilmesi

Gülümseme Estetiğinin Bileşenleri

Dişlerin rengini ve yapısını düzeltmeye ek olarak, diş hekiminin gülüş estetiği tedavi planının bir parçası olarak değerlendireceği bir dizi başka faktör vardır:

Diş uzunluğu: Uzun dişler yüze daha genç bir görünüm verir ve tüm yüz için zayıflama etkisi sağlayabilir. Yaşlanma ile ilişkili aşınma ve yıpranma genellikle daha kısa dişlere neden olur ve diş etinin aşırı göründüğü bir gülümseme de dişlerin daha kısa görünmesini sağlayabilir. Daha kısa dişler için tedaviler, iki merkezi ön dişin porselen kaplama veya diş eti hattının uzatılmasını içerir.

Gülümseme çizgisi: Bu, üst dişlerin kenarlarını yan yana takip eden ve gülümserken alt dudağın eğrisi ile ideal olarak aynı olması gereken hayali bir çizgidir. Bu, dişlerin ne kadar uzun olması gerektiğini belirlemeye yardımcı olacak bir referans noktası olabilir.

Diş oranları: Genel olarak, estetik açıdan hoş bir gülümseme, iki merkezi dişin baskın olduğu ve 4: 5 genişlik/uzunluk oranına sahip olduğu bir gülümseme olarak kabul edilir. Bu oran dengeli bir gülümseme çizgisi oluşturmak için dişlerin uzunluğuna ve genişliğine kılavuzluk edebilir.

Gülüş estetiğinin hasta için nasıl olması gerektiğini belirledikten sonra yapılacak tedaviler şunları içerebilir:

Dental İmplantları: Bir diş implantı eksik dişlerin yerine kullanılır. Cerrahi olarak dişin eksik olduğu çene kemiğine yerleştirilir. Diş kökü görevi görecek şekilde tasarlanmıştır ve bir taç, köprü veya takma dişi bağlayabilir.

Dental Kaplamalar: Dental kaplamalar porselen, zirkonyum veya akrilikten yapılır. Tüm dişe uygulanırlar ve kırılmış veya çürümüş dişleri kapatmak için kullanılırlar. Kişi çürümüş, kırılmış ya da şeklinden memnun olmadığı dişini doğal ve estetik görünüme sahip olan kaplamalarla yeni bir görünüm kazandırabilir.

Diş Beyazlatma: Dişteki lekeleri aydınlatan ve beyazlatan bir yöntemdir.

Dental Lamina: Zirkon veya kompozit malzemeden yapılmıştır ve çarpık veya renksiz dişlerin görünümünü iyileştirmek için kullanılır. Ayrıca dişler arasındaki boşlukları kapatmak için kullanılırlar. Laminalar özel olarak üretilir ve dişin ön tarafına yapıştırılır.

Diş Şekillendirme: Çarpık veya pürüzlü kenarları olan dişler yeniden şekillendirilir. Bu, diş minesinin bir kısmının doldurulması veya çıkarılması ile gerçekleştirilir. Acı verici değildir ve hemen sonuç verir.

Ortodontik Tedavi: Diş tellerinin kullanılması ile ortodontik tedavi dişlerinizin görünümünü iyileştirir. Diş telleri geniş boşlukları kapatmak, çarpık dişleri düzeltmek, konuşma veya çiğneme yeteneğini geliştirmek, dişleri hizalamak, diş ve diş etlerinin uzun süreli sağlığını geliştirmek için kullanılır.

Gülüş estetiği kullanılarak yapılan tedavi, her hastaya özel olarak uyarlanır ve tedavi süresi buna göre değişir. Tedavi süreci, hastanın ağız yapısına ve diş sağlığına yönelik derinlemesine bir konsültasyon ile başlar. Daha sonra, ilk aşamada diş veya dişeti problemlerine öncelik vererek tedavi planlanır.

 

 

HIZLI RANDEVU

GÜVENİLİR TEDAVİ İLE MUTLU GÜLÜŞLER İÇİN BİZE ULAŞIN.

Randevu formumuzu doldurduğunuz takdirde sizinle çalışma saatlerimiz
içerisinde iletişime geçeçeğiz. Bizi aramak için: +90 (216) 491 34 00

Pzt. Sa. Çar. Per. ve Cuma 08:30 - 20:30
Cumartesi 10:00 - 18:00      Pazar. KAPALI

RANDEVU AL