+90 216 375 30 00
+90 545 419 37 00

Gece Plağı

Gece plağı nedir?
Gece plağı, günlük hayatta genellikle uyku esnasında sıkça karşılaşılan diş gıcırdatma ve güçlü çene hareketlerinin oluşturduğu dişi sıkma sonucu ortaya çıkabilecek aşınmaları ve çene deformitelerini önlemek için özel hazırlanmış bir ağız plak desteğidir.
Diş gıcırdatmanın nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, sinir sisteminde beliren bir rahatsızlık sonucu ortaya çıktığı düşünülmektedir. Kalıtsal özellik taşımaktadır. Asabi-sinirli kişilerde, sürekli stres altında olanlarda diş gıcırdatmaya sık rastlanır.
Kişiye özel üretilen gece plaklarının 6 ay ila 2 yıl arasında kullanılması sonucunda bu rahatsızlıktan kurtulmak mümkündür.
 

Hastanın ağız ve diş yapısına uygun biçimde diş gıcırdatması probleminin önüne geçmek için gece plağı yapılabilir. Geliştirilen diş plakları çene fonksiyonuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle geceleri uyuma esnasında dişleriniz gıcırdıyorsa gece plağı ideal bir seçim olacaktır.

Diş gıcırdatma plağı hastaya uygulanmadan önce ortodontist tarafından hastanın ağzının ölçüsü alınarak gece plağı şeffaf olarak basılmaktadır. Şeffaf gece plakları dişlerin aşınmasını büyük ölçüde geciktirerek diş eti hastalıklarını önlemeye destek olur.

HIZLI RANDEVU

GÜVENİLİR TEDAVİ İLE MUTLU GÜLÜŞLER İÇİN BİZE ULAŞIN.

Randevu formumuzu doldurduğunuz takdirde sizinle çalışma saatlerimiz
içerisinde iletişime geçeçeğiz. Bizi aramak için: +90 216 375 30 00

Pzt. Sa. Çar. Per. ve Cuma 09:00 - 22:00
Cumartesi 09:00 - 22:00      Pazar. KAPALI

RANDEVU AL