+90 216 375 30 00
+90 545 419 37 00

Protez

Kişilerin ağızlarında çeşitli nedenlere dayalı olarak oluşan estetik bozukluğunda ya da diş kayıplarında yerine konulmuş olan ve kişilere hem estetik açısından hem de fonksiyonel işlevlerini yerine getirme bakımından yapılan tüm uygulamalara Protez ( takma diş ) denmektedir.

Protez uygulaması kendi içinde sabit, hareketli ve implant üstü Protez olarak 3 sınıfa ayrılmaktadır. Bu uygulamalar hastanın diş durumuna, diş kayıplarına göre ve ya tamamen takma diş şeklinde ya da diş üzerine kaplama gibi yöntemlerle hastanın diş kayıpları Protez Uzmanlarımız tarafından yerine getirilmektedir.

Protez yapım (ölçü, prova, bitim vb.) işlemlerinde Protez Uzmanlarımız 1. Sınıf Laboratuvarlar ile çalışmaktadır.

Sporcu Protezi

Ağız koruyucuları alt ve üs dişler arasına yerleştirilerek yumuşak plastikten yapılmış apareylerdir. Alt ve üst dişler arasında yumuşak bir yastık görevi yaparak, dişlerin arasındaki direk teması kaldırır. Bu şekilde alt ve üst dişlerin çarpması ile meydana gelen travmalar sonucunda oluşan şoku absorbe ederek, olası beyin sarsıntılarını, diş ve çene kırklarını, dil ve yanak yaralanmalarını büyük oranda önlerler. Bu özellikleri ile ağız koruyucuları her yaştaki sporcunun vazgeçilmez ekipmanlarından bir tanesi olmalıdır. Kişiye özel yapılan ağız koruyucuları Uzman diş hekimlerimiz tarafından kişiye özel üretilir. Bu nedenle dişler ile tam bir uyum sağlayabilmektedir.

Horlama Protezi

HIZLI RANDEVU

GÜVENİLİR TEDAVİ İLE MUTLU GÜLÜŞLER İÇİN BİZE ULAŞIN.

Randevu formumuzu doldurduğunuz takdirde sizinle çalışma saatlerimiz
içerisinde iletişime geçeçeğiz. Bizi aramak için: +90 216 375 30 00

Pzt. Sa. Çar. Per. ve Cuma 09:00 - 22:00
Cumartesi 09:00 - 22:00      Pazar. KAPALI

RANDEVU AL