+90 216 375 30 00
+90 545 419 37 00

Sedasyon ve Anestezi

Sedasyon Uygulaması

Sedasyon kısa süreli işlemlerde uygulanan yarı anestezi olarak bilinen bir işlemdir. Burada kullanılan ilaçlar da anestezi ilaçlarıdır. Ancak genel anesteziye (narkoz) kıyasla hem dozları düşüktür hem de kullanılan ilaç sayısı azdır. Sedasyon da kullanılan ilaçların dozu kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Sedasyon da ki uyku düzeyi genel anestezideki kadar derin değildir. Kişiyi hafif bir uyku durumunda tutmak diş tedavisi için çoğu kez yeterlidir. Sedasyonu narkozdan ayıran diğer özellik işlem süresince kişinin kendi solunumunun devam etmesidir. Bu nedenle solunumu sağlamak için boğaza tüp yerleştirmeye gerek yoktur. Türkiye’de sedasyon ve genel anestezi uygulaması, yasal olarak yalnızca her türlü teknik ve ilaç donanımının olduğu ameliyathane şartlarında yapılabilir.

Sedasyon ve genel anestezi işlemi anestezi uzmanı bir hekimle birlikte çalışılmasını gerektirmektedir. Diş hekimlerinin ve diğer tıp doktorlarının tek başlarına bu uzmanlık eğitimini almadan sedasyon uygulama yetkisi yoktur.

Genel Anestezi

Genel anestezi, bilinç halinin ilaçlar yardımı ile ortadan kaldırıldığı ve tüm vücudun anestezi etkisinde olduğu anestezi yöntemidir.

Kliniğimizle anlaşmalı Hastanelerde Anestezi doktoru ve Anestezi hemşiresi ile Uzman Hekimlerimiz tam teşekküllü ameliyathanede genel anestezi ile çocuk ve yetişkin hastalar için tüm diş tedavileri uygulanabilir.

HIZLI RANDEVU

GÜVENİLİR TEDAVİ İLE MUTLU GÜLÜŞLER İÇİN BİZE ULAŞIN.

Randevu formumuzu doldurduğunuz takdirde sizinle çalışma saatlerimiz
içerisinde iletişime geçeçeğiz. Bizi aramak için: +90 216 375 30 00

Pzt. Sa. Çar. Per. ve Cuma 09:00 - 22:00
Cumartesi 09:00 - 22:00      Pazar. KAPALI

RANDEVU AL